У наш час нержавіюча сталь заслужено користується великою популярністю у виробництві різних виробів, апаратів та металоконструкцій. Завдяки хімічній інертності, нержавіюча сталь активно використовується для виготовлення виробів, які постійно контактують з агресивними речовинами або газами. Особливо часто нержавіюча сталь застосовується у харчовій та хімічній промисловості, а також у фармацевтиці. Також популярні огородження та поручні з нержавіючої сталі у місцях скупчення великої кількості людей, у транспорті, магазинах, торгових центрах тощо. Широкі можливості, які надає цей матеріал, роблять зварювання нержавійки особливо затребуваним.
Зварювання нержавіючої сталі повинно виконуватися з використанням відповідної технології та висуває особливі вимоги до кваліфікації зварника. Наша компанія виконує зварювальні роботи та займається виготовленням обладнання з нержавіючої сталі у власному цеху в Святошинському районі м. Києва. Також виробляємо огорожі та інші металоконструкції з нержавійки з подальшим їх монтажем по Києву та Київській області.
Властивості нержавіючої сталі
Нержавіючою сталлю називаються сплави на основі заліза, які мають стійкість до атмосферної та хімічної корозії. Необхідним компонентом для отримання сплаву, стійкого до впливу кисню та інших агресивних факторів, є хром. А якщо бути точним, то основну роль тут виконує тонка плівка з оксидів хрому, яка утворюється на поверхні виробів із нержавіючої сталі.
Властивості хрому обумовлюють високу хімічну та механічну стійкість цієї оксидної плівки. У разі пошкодження поверхні виробу з нержавіючої сталі, хром вступає в реакцію з киснем, і його оксиди швидко покривають місце пошкодження. Тому, чим більше вміст хрому, тим сильніше матеріал буде чинити опір подальшому руйнуванню завдяки високій щільності оксидів хрому.
Методи зварювання нержавіючої сталі
Найчастіше при роботі з нержавіючою сталлю зварювальні роботи виконуються з використанням технології електродугового зварювання неплавким електродом в середовищі інертного газу (TIG-зварювання). Найбільш поширеним і практичним серед захисних газів, які застосовуються при зварюванні, є інертний газ аргон.
При зварюванні неплавким електродом використовується присадний дріт, який дозволяє заповнити зазори між зварюваними деталями. Зазори при зварювальних роботах з нержавіючою сталлю необхідні для компенсації усадки зварного шва, яка є більшою, ніж у звичайної вуглецевої сталі.
Існують й інші методи зварювання нержавіючої сталі, наприклад, ручне електродугове зварювання нержавійки із застосуванням покритих електродів (MMA-зварювання). Цей спосіб, мабуть, є найпростішим із наявних, але для нього необхідні спеціальні електроди для нержавіючої сталі. Як і при будь-якому іншому виді зварювання, потрібно правильно налаштувати режим роботи зварювального апарата. Така технологія може бути використана для зварювання деталей із невисокими вимогами до естетики.
При великих обсягах зварювальних робіт, коли потрібно з’єднати багато товстостінних деталей, найкращим варіантом буде напівавтоматичне зварювання нержавійки (MIG-зварювання).
Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом схоже на TIG-зварювання і також проводиться в середовищі захисного газу. Найчастіше використовується аргон, але іноді застосовуються його суміші з вуглекислим газом, що дозволяє знизити вартість зварювальних робіт.
Автоматична подача дроту в зону зварювання забезпечує високу продуктивність, але вимагає більшої уваги, ніж при ручній подачі. Відповідно, скористатися всіма перевагами зварювання напівавтоматом зможе тільки досвідчений зварник із швидкою реакцією.
Переваги зварювання нержавійки аргоном
Зварювання аргоном дає зварнику можливість максимально контролювати процес, тому спектр можливих з’єднань за допомогою цього методу є дуже широким. Завдяки цьому зварювання аргоном забезпечує якісний глибокий провар основного металу і, відповідно, надійне зварне з’єднання.
На відміну від, скажімо, ручного електродугового зварювання покритим електродом, зварювання аргоном підходить для тонкостінних матеріалів. При зварюванні тонких матеріалів можна взагалі обійтися без присадкових матеріалів, а починаючи з товщини 1,5 мм, може знадобитися присадка для заповнення зварного шва. При зварюванні деталей із товщиною стінки понад 6 мм слід використовувати комбінації різних технологій з міркувань економічної доцільності.
Зварювання нержавійки у захисному середовищі аргону дозволяє отримати якісні та естетично привабливі зварні шви. Цей метод зварювання ідеально підходить для виготовлення декоративних виробів і меблів. При використанні інших способів – напівавтоматом MIG або ручним MMA, практично неможливо уникнути розбризкування розплавленого металу. Завдяки тому, що при зварюванні аргоном не утворюються бризки, скорочуються витрати та час на обробку зварних швів.
Проте через ці переваги вартість зварювальних робіт із використанням цієї технології буде відносно високою. Тому в кожному випадку слід розглядати різні методи зварювання та їх комбінації залежно від технічних умов і вимог.
Зварювання труб із нержавійки
З нержавіючої сталі виготовляється багато видів металопрокату, але найбільш широко доступними є труби. Вони випускаються різної форми залежно від призначення: круглі, квадратні, прямокутні, овальні. Як і інші вироби з нержавійки, труби чудово підходять для створення каркасів меблів, побутових приладів, сходів і поручнів, торгового та харчового обладнання. У переважній більшості випадків виробництво повноцінного, надійного та естетичного виробу з нержавійки включає зварювальні роботи. І майже завжди це буде саме зварювання нержавіючих труб.
Труби відрізняються не лише формою профілю (тобто перерізом), а й товщиною стінки. Від товщини стінки залежатиме міцність і надійність металоконструкції, а також вартість зварювальних робіт. Чим глибшим має бути провар, тим більше витрачатиметься присадкового матеріалу, електроенергії, робочого часу та інших ресурсів на зварювання кожного сантиметра шва.
Крім того, важливою характеристикою нержавіючих труб є матеріал, з якого вони виготовлені. На ринку представлено безліч марок нержавіючої сталі з різними властивостями, і для зварювання кожної з них необхідно підбирати відповідні витратні матеріали. Для отримання якісного зварного з’єднання важливо, щоб матеріал шва і основного металу мали максимально схожі характеристики. Загалом можна сказати, що чим якіснішим і дорожчим буде матеріал, тим дорожчими будуть і витратні матеріали для зварювальних робіт.
Зварювання нержавіючої сталі
Перш ніж замовити зварювання нержавійки, необхідно ознайомитися з факторами, які можуть вплинути на процес. Варто зазначити, що ціна витратних матеріалів і вартість зварювальних робіт можуть значно відрізнятися в різних регіонах країни. Наша компанія знаходиться у місті Києві та допоможе Вам оперативно виконати будь-яке замовлення на зварювання нержавіючих труб та інших виробів із нержавійки за реальними ринковими цінами. Ми виконуємо роботи з виїздом зварювальника на об’єкт по Києву та області, а доставку готових виробів із нержавійки можемо здійснити в усі регіони України.
Можливо, Вас зацікавлять і інші види зварювальних робіт: