Ремонт металевих офісних стільців

Металеві стільці з поворотним механізмом і без нього дуже зручні для щоденної роботи в офісі. До того ж, вони виготовлені з вуглецевої сталі, тому, якщо в них щось ламається, це можна полагодити за допомогою зварювання. Поломки відбуваються під впливом динамічних повторюваних навантажень, а руйнування відбувається в найбільш конструктивно слабких вузлах. Але конструкція офісних стільців дуже різноманітна, і іноді поломка відбувається у важкодоступному місці. Це може спричинити необхідність у додаткових роботах: рихтування, виготовлення деталей (замість тих, що вийшли з ладу).

Візуальний огляд та оцінка пошкодження

У даному випадку до нас надійшов стілець з механізмом обертання з відломленим “променем” опори.

Зварювання (ремонт) офісного стільця - огляд

Поломка сталася біля основного тіла металевої труби в місці заводського зварювання ніжки з центральною опорою, в якій розміщений гідравлічний механізм підйому. Щоб підготувати місце для зварювання, потрібно звільнити ніжку від пластикових накладок. Це легко зробити, якщо перед цим витягнути роликову опору з гнізда на протилежному кінці ніжки. Ролик просто витягується руками (краще, звичайно, у рукавичках) без використання спеціального інструменту.

Зварювання (ремонт) офісного стільця - підготовка

Ми зняли всі пластмасові деталі не лише для зручності проведення зварювальних робіт, але й для збереження цих самих деталей. Метал у зоні зварювання може сильно нагріватися, тому ми віддали декоративні накладки в сторону. Ніжки, до речі, виготовлені з так званої труби “арочного” профілю. Переріз такої труби є своєрідним компромісом між круглою трубою та трубою прямокутного перерізу. Така форма забезпечує підвищений опір вигину, але лише в одній площині.

Зварювання (ремонт) офісного стільця - підготовка

Послідовність операцій при зварюванні стільця

Для початку ми прихоплюємо ніжку стільця до центральної опори за допомогою зварювання у кількох точках. Точкове зварювання дозволить нам у подальшому без особливих зусиль виставити ніжку стільця у правильне положення.

Зварювання (ремонт) офісного стільця - приварювання

Далі перевертаємо стілець, перевіряємо, чи все нормально, якщо потрібно – вирівнюємо ніжку, при необхідності підбиваючи молотком, але не застосовуючи надмірних зусиль.

Зварювання (ремонт) офісного стільця - приварювання

Якщо все влаштовує, можна переходити до самого цікавого – зварювальних робіт. Звичайно, найпростіший спосіб зварювання – це ручне дугове зварювання звичайним покритим електродом. Але в даному випадку товщина стінки дуже мала і не перевищує 1,2 мм, а зварювання ручником таких тонких труб може бути дуже невдячною справою.

Зварювання (ремонт) офісного стільця - зварювальні роботи

Більш гнучкою щодо товщини зварюваних деталей є зварювання вольфрамовим електродом в середовищі інертного газу аргону. Саме цю технологію зварювання ми і обрали в цьому випадку, хоча вона найкраще підходить не лише для ремонту. Також ми активно використовуємо зварювання аргоном для виготовлення металевих меблів.

Зварювання (ремонт) офісного стільця - зварювання аргоном

Під час виконання зварювальних робіт аргоном не слід забувати, що електрод піддається впливу високих температур і струмів зварювальної дуги. Вольфрамовий електрод, хоча і належить до тугоплавких матеріалів, але під час зварювання природним чином вигорає. Щоб горіння дуги було стабільним і передбачуваним, а зварний шов виходив гарним і якісним, електрод потрібно регулярно заточувати.

Зварювальні роботи - заточування вольфрамового електрода

Вже через 10-15 хвилин ми можемо спостерігати результат роботи – ремонт металевого стільця за допомогою електродугового зварювання (неплавким електродом в середовищі інертного газу аргону) успішно завершено.

Результат ремонту офісного стільця за допомогою зварювання

У нас ви можете замовити зварювальні роботи – svarochnye-raboty.com.ua.

Чи варто ремонтувати металеві офісні стільці?

Як бачите, якщо поломка металевого офісного стільця не дуже серйозна, його можна полагодити за допомогою зварювання. Ремонт може бути виконаний якісно та в найкоротші терміни. Але іноді складність ремонту офісних стільців може бути настільки високою, що ніхто не захоче виконувати цю роботу. Варто чи не варто ремонтувати – у кожному випадку оцінку потрібно проводити індивідуально, враховуючи безліч факторів:

  • складність ремонту;
  • вартість виготовлення деталей замість тих, що вийшли з ладу;
  • вартість витратних зварювальних матеріалів;
  • терміни виконання ремонту;
  • вартість зварювальних та інших робіт;
  • вартість покупки або виготовлення аналогічного виробу;
  • особисті вподобання тощо.

Якщо складність поломки невисока, то і з фінансової точки зору ремонт буде виглядати значно привабливіше, ніж покупка нових меблів. Також не забувайте, що продовжуючи термін експлуатації виробу за допомогою ремонту, ви робите свій маленький внесок у стійкість навколишнього середовища.